Ako zlyháva terapeut

Kniha Ako zlyháva terapeut je manuálom pre praktikujúcich psychoterapeutov a pre terapeutov, ktorí sú vo výcviku.

Kategória: 
Knihy
Zameranie: 
psychoterapia
Väzba: 
brožovaná väzba
Počet strán: 
165
ISBN: 
80-88952-42-5
Šírka: 
250
Výška: 
210
11.47€

Detailne rozoberá päťdesiat najrozšírenejších chýb, ktoré terapeuti robia a aj to ako sa im vyhnúť. Terapeuti sa naučia ako sa vyhnúť zlyhaniam, ako sú nerozpoznať vlastné limity, vykonávať nekompletné posúdenia, ignorovať vedu, poškodzovať vzťah s klientom, stanovovať nevhodné hranice, terapeutické vyhorenie a ďalšie. Je to veľmi hodnotný zdroj pre začiatočníkov a rovnako aj ostrieľaných terapeutov.

""Táto kniha je tou, ktorú si musia nevyhnutne prečítať začínajúci terapeuti v súkromnej praxi a je drahokamom pre klinikov, ktorí v terapii už pracujú. Je praktická, baví ju čítať a je plná tipov, ktoré sa väčšina praktikov učí namáhavým spôsobom."" R. Chip Tafrate, Ph.D., psychológ Spoluautor: Anger Management: The Complete Guidebook for Practitioners (Riadenie hnevu: Kompletný manuál pre praktikov)

""Doktori Schwartz a Flowers napísali vynikajúcu a výnimočne praktickú knihu, ktorá sa týka významných tém, o ktorých by mali psychoterapeuti uvažovať. Ako zlyháva terapeut je kniha obzvlášť vhodná na čítanie pre graduovaných študentov a začínajúcich terapeutov. Urobilo na mňa dojem ako používali množstvo krátkych klinických charakteristík spolu s veľmi konkrétnymi návrhmi riešení. Veľmi vysoko odporúčam túto dobre napísanú a premyslenú knihu."" John Preston, Psy.D., ABPP Profesor, Alliant International University Autor: Integrative Brief Therapy and You Can Beat Depression (Integratívna krátkodobá terapia a Môžete dokázať poraziť depresiu)

""Ako zlyháva terapeut syntetizuje klinickú skúsenosť a trendy vo vynárajúcom sa výskume psychoterapeutického procesu... Čitatelia tejto knihy v nej nájdu užitočné veci pre svoju posudzovaciu a terapeutickú prácu. Patrí do toho aj ich spôsobilosť zaangažovať pacientov do procesu učenia medzi sedeniami."" Nikolaos Kazantzis, Ph.D. , Massey University, Auckland, New Zealand.

Vypredané: 
37