Rozprávka o Vtákovi šťastia

„Kedysi dávno žil v ďalekej krajine, v preďalekej krajine jeden vták. Nijaký obyčajný vták, kdeže - bol veľký a krásny, jeho krídla sa jagali ako zlato. Bol to Vták šťastia a žil medzi ľuďmi."

Kategória: 
E-knihy
Zameranie: 
psychoterapia
Väzba: 
e-kniha
Počet strán: 
32
ISBN: 
978-80-88952-81-7
3.78€

Kedysi dávno žil v ďalekej krajine, v preďalekej krajine jeden vták. Nijaký obyčajný vták, kdeže – bol veľký a krásny, jeho krídla sa jagali ako zlato. Bol to Vták šťastia a žil medzi ľuďmi. Tak sa začína jedna z najkrajších rozprávok. Je to neobvyklý príbeh o najväčšej ľudská túžbe - túžbe po šťastí. O tom, aké je ľahké ho stratiť a aké ťažké je ho získať. Je to jedna z tých kníh, ktoré obsahujú hlbokú ľudskú múdrosť. Múdrosť mnohých generácií. Tento príbeh má terapeutické pôsobenie. Upokojuje a prebúdza optimizmus.

Peter Fedor napísal Rozprávku o Vtákovi šťastia v roku 1973 vo Švédsku. V roku 1974 bola vydaná vo švédčine vo vydavateľstve Rabén & Sjörgen a neskôr v nórčine, fínčine, holandčine a angličtine, v ktorej vyšla pod názvom „The Bird of Happiness”. Knižka neskôr prešla rôznymi metamorfózami v televíziách, stala sa predlohou k baletu i opere. Kritiky vo švédskych novinách i v medzinárodných médiách boli veľmi pozitívne. Všetky vydania boli okamžite vypredané a doslova zmizli aj všetky exempláre z knižníc.

Peter Fedor Lekár, pôrodník a gynekológ, psychiater a detský psychiater. Je profesorom psychoneuroendokrinológie a detskej psychiatrie, šéfredaktorom niekoľkých renomovaných medzinárodných lekárskych časopisov a autorom mnohých vedeckých publikácií. Peter Fedor v súčasnosti pôsobí na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave, kde vedie Katedru a Ústav prenatálnej a perinatálnej psychológie a medicíny. V roku 2009 mu rektor Vladimír Krčméry udelil mimoriadnu profesúru, prvú a zatiaľ jedinú v tomto obore na svete.
Veronica Leo Známa fínsko-švédska umelkyňa a ilustrátorka detských kníh, sa narodila v roku 1935 v Helsinkách. Žije čiastočne vo Fínsku a čiastočne vo Švédsku. Jej monumentálne obrazy boli často vystavované v galériách nielen v Škandinávii, ale aj v ďalších európskych krajinách. V niektorých svojich maliarských dielach sa inšpirovala slávnym eposom Kalevala. Ako ilustrátorku si ju pre jej hlboké umelecké cítenie a variabilitu majstrovského prejavu vybrali významní švédski a fínski autori detských kníh. Jej štýl fantastického romantizmu sa dá porovnať s rakúskym umelcom Ernestom Fuchsom, ktorý je považovaný za zakladateľa fantastického realizmu.

Vypredané: 
64