NARCIZMUS__A___P_59c11fd3de544

NARCIZMUS A POLITIKA Sny o sláve

Naša cena: 26.92€
Po prihláseni alebo registrácii ušetríte 25% (-8.97€)
Bežná cena: 35,90 €
Počet strán
264
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský jazyk
Poštovné od 2.99€ a zdarma pri objednávke nad 49€
Nie je veľa vedcov, ktorí dokážu spojiť skúsenosti z klinickej praxe, hĺbku teoretických vedomostí a politických skúseností, aby dokázali analyzovať prenikavý vplyv narcizmu v živote politikov. Jerrold Post to dokáže.
Popis
Politika cez kukátko psychológie
Kvalitné čítanie pre každého, koho fascinuje, ako sa rodia rozhodnutia v hlavách politikov. Jerrold Post, americký profesor psychiatrie a priekopník politickej psychológie, v knihe ukazuje správanie sa vládcov, ktoré nesie nebezpečne veľa znakov narcizmu. 
Napríklad: zranené ego, ktoré sa maskuje aroganciou. Chorobnú túžbu po uznaní. Prehnanú reakciu na kritiku – alebo pocit, že (práve) „ja môžem všetko“. 
Trpký kokteil týchto vlastností nachádza u Saddáma Husajna,  Silvia Berlusconiho či Muammara Kaddáfiho. Sleduje, kam ich táto mentálna výbava doviedla. A čo je ešte dôležitejšie: snaží sa pochopiť, ako k nej títo a iní politici mohli prísť. 
Výsledok pre čitateľa? Po Postovej knihe sa ranné správy čítajú inak – kritickejšie, s väčším vhľadom a pochopením. Ale aj s novou - užitočnou - obavou. Podľa hesla: ak sa narcizmom nebudete zaoberať vy, bude sa on zaoberať vami.

 - Pavol Lacko

„Post je priekopníkom v oblasti profilovania politických osobností.“
– Jane Mayer, The New Yorker

„V diele Narcizmus a politika: Sny o sláve Jerrold Post vychádza zo svojich psychoanalytických štúdií o otázkach sebaúcty a snaží sa nájsť čo najširšie súvislosti medzi touto premenlivou kva-litou a životnými osudmi prominentných osobností. V tejto výnimočnej knihe nájdeme vyváže-ný pohľad na adaptívne a maladaptívne aspekty narcizmu a na ich priaznivý alebo deštruktívny vplyv na vývin jedinca a na skutočnosť, či ako vodca uspeje. Čitateľ si príde na svoje vďaka život-ným príbehom jednotlivých osobností, ktoré sú podané veľmi zaujímavo. Túto knihu rozhodne odporúčam obom čitateľským obciam – odborníkom i bežnému čitateľovi.“
– Joseph D. Lichtenberg, M. D., zakladateľ a emeritný riaditeľ Inštitútu súčasnej psychoterapie a psychoanalýzy


„Nie je veľa vedcov, ktorí dokážu spojiť skúsenosti z klinickej praxe, hĺbku teoretických vedomostí a  politických skúseností, aby dokázali analyzovať prenikavý vplyv narcizmu v  živote politikov. Jerrold Post to dokáže. Ak by ste si mali o tejto problematike prečítať iba jednu knihu, určite by to mala byť táto.“
– Stanley Renshon, The City University of New York


„Ľudia potrebujú narcizmus, sebalásku, rovnako ako potrebujú chlieb a  vodu. No niektorí ľudia z osobných dôvodov svoje narcistické potreby preháňajú. Jerrold M. Post sa už niekoľko desaťročí venuje analýze osobností politických a vojenských vodcov, ktorých správanie charak-terizuje prehnaný a malígny narcizmus. Jeho kniha má mimoriadnu hodnotu najmä pre tých, čo chcú pochopiť vzťah medzi vodcom a jeho stúpencami a lepšie chápať situáciu vo svete. Je to najfascinujúcejšia a najpoučnejšia kniha s touto tematikou.“
– Vamik Volkan, M.D., autor knihy Enemies on the Couch: A Psychopolitical Journey Through War and Peace


Prof. Jerrold M. Post, M.D.
je profesorom psychiatrie, politickej psychológie a medzinárodných vzťahov a riaditeľ Programu politickej psychológie na Univerzite Georgea Washingtona.

Šírka: 0.0000 mm
Výška: 235.0000 mm
Váha: 165.0000 g
ISBN
978-80-88952-93-0
EAN
9788088952930