kluce-k-rieseniu_obalka_page-0001
E-kniha

Kľúče k riešeniu v krátkej terapii

Autor: Shazer Steve
Naša cena: 3.95€
Po prihláseni alebo registrácii ušetríte 10% (-0.44€)
Bežná cena: 4,39 €
Počet strán
138
Väzba
e-kniha
Jazyk
slovenský jazyk
NA STIAHNUTIE
Popis

Kniha sa predáva ako E-KNIHA na stiahnutie. 

Táto kniha popisuje všeobecný prehľad riešení, ich účinkov a príbuzných špecifických procedúr, ktoré sme vyvinuli za 15 rokov používania a výskumu krátkej terapie.
Na rozdiel od iných terapeutických modelov (ktoré predpokladajú existenciu „odporu“ medzi terapeutom a klientom) stavia model popísaný v tejto knihe na vzťahu medzi terapeutom a klientom, ktorý je kooperatívny samou svojou povahou. Pretože klient prichádza do terapie s požiadavkou zmeny, môže terapeut ľahko navodiť spoluprácu otvoreným očakávaním zmeny a preto môžu spolu budovať „vízie“ uspokojivejšej budúcnosti. Opäť opakujem, že tento model na rozdiel od ostatných venuje minulosti len malú pozornosť, aj to sa zaoberá skoro výlučne iba minulými úspechmi! Na rozdiel od iných modelov krátkej terapie venuje tento model dosť málo pozornosti aj detailom sťažnosti a zameriava sa viac na to, ako klient zistí, že je problém už vyriešený. Okrem toho sa zameriava na to, čo je z toho, čo klient robí, pre neho dobré a nie na to, čo robí zle. Tieto momenty navodzujú spoluprácu medzi terapeutom a klientom a sú súčasťou hľadania riešení.
 
z anglického originálu “Keys to Solution in Brief Therapy” vydaného nakladateľstvom W. W. Norton and Company, New York, London 1985
Váha: 0.0000 g
ISBN
EAN